Category Archives: Svátky

16.9. 9.00 – 19.00 15. Krajské dožínkové slavnosti na Sychrově

Dožínky představovaly pro naše předky oslavu dobré sklizně obilovin, plodin nezbytných pro jejich živobytí. Pro hospodáře pak znamenaly konec období nouze a počátek dostatku potravin. I proto byl čas dožínek pokládán v mnoha společnostech za začátek nového roku.
Liberecký kraj obnovil tuto starodávnou tradici v roce 2002 dožínkami ve Frýdlantu. Místo konání se měnilo tak, aby akce postupně navštívila všechny kouty kraje. Letos Krajské dožínky zavítají již podruhé do sousedství novogotického zámku, který sloužil jako rezidence francouzského rodu Rohanů.
Akce plná hudby a zajímavého programu je věnována nejen starodávné oslavě ukončení žní, ale představení celého odvětví zemědělství a potravinářství. Je to příležitost k poděkování lidem pracujícím v zemědělství za jejich celoroční námahu, starost a péči o kulturní krajinu. Krajské dožínkové slavnosti jsou dnem setkávání i příjemné zábavy. V zajímavém programu si to své najdou děti i ti dříve narození.

Program
  • Staročeský jarmark
  • Děkovná bohoslužba
  • Dožínkový průvod
  • Vyhlášení výsledků soutěže Výrobek roku Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství
  • Představení regionálních výrobců potravin a ochutnávka jejich produktů
  • Výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
  • Bohatý kulturní program
  • Soutěže pro návštěvníky, atrakce pro děti

Gastronomický zážitek ve Vrchovině

Vytvořit domácí prostředí pro hosty je náš prvořadý úkol. Čisté apartmány, teplo ve všech prostorách, plápolající oheň v krbových kamnech –  to je jen základ. Kromě toho si ale u nás můžete otestovat kulinářské umění spolumajitele Josefa Hrušky, který pro ubytované klienty osobně vaří dohodnuté menu a realizuje hostiny včetně svatebních. Jeho práci můžete sledovat přímo přes pult a sami se tak přesvědčit o kvalitě surovin, postupu a třeba se i něco dozvědět od kuchaře s mnoholetou praxí z pražských restaurací jako Clementinum nebo restaurant Vltavín a z Itálie, kde působil v rámci české a italské Slow Food organizace například v restauraci La Subida.

Nejlepší kuchař

O tom, jak se daří uspokojit chuťové pohárky našich hostů jsme se přesvědčili v řadě získaných hodnocení, kterých si nesmírně vážíme (viz. převážně recenze na booking.com) a naposledy také v podobě vyrobené medaile od účastníků polymerového kurzu 🙂

Přesvědčte se i Vy – stačí nám zavolat a domluvit se. Budeme se těšit.

Hubertova jízda ve Vrchovině

Zpřízněná Stáj Dorián již tradičně u nás organizuje Hubertovu jízdu a i letos se tato akce opravdu povedla. Více než 30 přihlášených jezdců nabídlo krásnou podívanou a atraktivní zážitek. Počasí vyšlo na jedničku, takže si den užili nejen sami jockeyové a jejich čtyřnozí miláčkové, ale i my, co se díváme na svět z trávníku :-). Večerní společné posezení s živou hudbou pak bylo super tečkou za sobotní celodenní akcí.

Poděkování – léto 2015

Je poslední den prázdnin, léto bylo plné sluníčka, pohody, zážitků. Rádi bychom poděkovali všem Vám – našim hostům a návštěvníkům za Vaši přízeň. Doufáme, že pobyt u nás splnil očekávání a že se budeme vídat i v budoucnu. Toto neskromné přání vychází také z hodnocení, které jsme od Vás v průběhu sezony dostávali. Velice si všech reakcí vážíme. Jednu takvou zprávu přikládáme.

Přejeme Vám vše nejlepší.   Lenka, Josef a Šimon Hruškovi

Vážený pane Hruško,

rádi bychom Vám touto cestou vyjádřili své upřímné poděkování za nádherné okamžiky, strávené s našimi vnoučaty ve Vašem penzionu. Podařilo se Vám pro nás, Vaše klienty, vytvořit překrásné, téměř rodinné prostředí, kde jsme se cítili jako v ráji. Vysoce si vážíme Vašeho osobního vstřícného a obětavého přístupu nejen k nám, ale ke všem hostům Vaší usedlosti. Chvíle, prožité u Vás jsou skutečně nezapomenutelným zážitkem, o čemž svědčí i skutečnost, že naše vnoučata vzpomínají na týden, strávený u Vás, jako na nejlepší z celých letošních prázdnin. Ještě jednou >>DÍKY<<.
S pozdravem
manželé Marie a ing. Jaromír Peškovi z Prahy.