Category Archives: Oslavy

16.9. 9.00 – 19.00 15. Krajské dožínkové slavnosti na Sychrově

Dožínky představovaly pro naše předky oslavu dobré sklizně obilovin, plodin nezbytných pro jejich živobytí. Pro hospodáře pak znamenaly konec období nouze a počátek dostatku potravin. I proto byl čas dožínek pokládán v mnoha společnostech za začátek nového roku.
Liberecký kraj obnovil tuto starodávnou tradici v roce 2002 dožínkami ve Frýdlantu. Místo konání se měnilo tak, aby akce postupně navštívila všechny kouty kraje. Letos Krajské dožínky zavítají již podruhé do sousedství novogotického zámku, který sloužil jako rezidence francouzského rodu Rohanů.
Akce plná hudby a zajímavého programu je věnována nejen starodávné oslavě ukončení žní, ale představení celého odvětví zemědělství a potravinářství. Je to příležitost k poděkování lidem pracujícím v zemědělství za jejich celoroční námahu, starost a péči o kulturní krajinu. Krajské dožínkové slavnosti jsou dnem setkávání i příjemné zábavy. V zajímavém programu si to své najdou děti i ti dříve narození.

Program
  • Staročeský jarmark
  • Děkovná bohoslužba
  • Dožínkový průvod
  • Vyhlášení výsledků soutěže Výrobek roku Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství
  • Představení regionálních výrobců potravin a ochutnávka jejich produktů
  • Výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
  • Bohatý kulturní program
  • Soutěže pro návštěvníky, atrakce pro děti

Knížecí lov na zámku Sychrově 23.9. od 10 do 16 hod.

„Svátek luku a nože“  – pořádají lukostřelecké kluby LK Ostrostřelci Skalany, LK ARNI Valteřice.

Luky a lukostřelba.
Základní instruktáž pro střelbu z luku pro děti. Pro všechny příchozí děti možnost 30 výstřelů na makety zvířat na dětském okruhu v ceně vstupného. Pro dospělé střelba pod dohledem instruktorů v ceně vstupného (ve vymezených prostorách také možnost střelby z vlastního luku). Opakovaná vystoupení profesionálů s ukázkami středověké, japonské, indiánské a bojové lukostřelby. Tři typy lukostřeleckých závodů k vidění v zajištěném prostoru (3D lukostřelba, olympijská lukostřelba a střelba ATL – Lukostřelec.cz).

Prodejní výstava nožů.
Účast 15 vynikajících nožířů z celé ČR, ukázky práce kovářů a studentů ze SUPŠ a VOŠ Turnov.

Zámek Sychrov – hlavní akce pro rok 2016

Jelikož se nacházíme v sousedství státního zámku Sychrov (cca 3 km krásné procházky přírodou), přinášíme Vám přehled hlavních akcí, které zámek pro rok 2016 připravil.

Budeme rádi, pokud Vás program zaujme a stane se inspirací ke strávení volného času i u nás.

23. 1. Masopust – letos již šestý ročník tradičního masopustního veselí a dobrého jídla odehrávající se v zámeckém parku po celý den
 19. 3. + 20. 3. Velikonoční trhy – zábava ve svátečním duchu jarních svátků  na čestném dvoře zámku od 9:00 do 16:00
9. 4. + 10. 4. Pohádkové prohlídky – pro ty, kdo mají rádi pohádky nejen v televizi. Nechte se vtáhnout do děje příběhu přímo v pohádkově laděném místě zámeckých pokojů.

Prodej pouze přes www.e-vstupenka.cz

23. 4. Setkání veteránů 1 US Car – v zámeckém parku od 10:00 do 16:00
  7. 5. + 8. 5. VI. Svatební dny na zámku Sychrov – čeká Vás Váš velký den? A chcete mít na něj ty nejhezčí vzpomínky? Tak co třeba svatba na zámku? Abyste věděli a viděli, jak to vypadá a co všechno Vám můžeme zajistit, přijeďte se podívat od 9:00 do 16:00 do celého areálu zámku a parku. 
28. 5. + 29. 5. Pohádkový park pro děti – v tyto dny se zámecký park promění v místo, kde se děti doslova vyřádí při plnění soutěžních úkolů.

Za odměnu pak čeká na každého dětského účastníka dárek a ještě překvapení navíc… 

4. 6.

 

Zahajovací koncert 61. ročníku Dvořákova festivalu
  19. 6. Velká módní show – historické spodní a noční prádlo versus současné módní trendy a také Salon Dante Jičín Začátek ve 14:30
 20. 8  Skotské hry – již 16. ročník tradiční zábavy v duchu nejen skotském – zámecký park se promění v místo, které Vás okouzlí
24. 9. Knížecí lov na Sychrově – trochu aristokratické zábavy v zámeckém parku
 1. 10.  Slavnost jablka – žehnání úrody, soutěže, kreativní dílny pro děti, farmářské trhy, kapely – to vše od 10:00 až do nočních hodin
15. 10. Velká módní show – jak navázala móda našich předků na současné módní trendy? Autorská tvorba. Začátek ve 14:30
 28. 10 + 29. 10. + 30. 10. Pohádkové prohlídky – opět zábava pro malé i velké milovníky pohádkových příběhů – nechte se vtáhnout do děje.

Prodej pouze přes www.e-vstupenka.cz

 19. 11. + 20. 11. Pohádkové prohlídky – tentokrát Vás čeká premiéra nové pohádky! A chcete vědět jaké? Tak přijeďte na zámek Sychrov.

Prodej pouze přes www.e-vstupenka.cz 

26. 11. + 27. 11. Vánoční trhy – čestný dvůr zámku se promění od 9:00 do 16:00 v místo, kde na Vás dýchne vánoční atmosféra adventního času
 26. 12. Vánoční koncert – v zámecké galerii se od 16:00 můžete nechat unášet vánočními tóny

Více informací na www.zamek-sychrov.cz.  Změna programu vyhrazena!

Gastronomický zážitek ve Vrchovině

Vytvořit domácí prostředí pro hosty je náš prvořadý úkol. Čisté apartmány, teplo ve všech prostorách, plápolající oheň v krbových kamnech –  to je jen základ. Kromě toho si ale u nás můžete otestovat kulinářské umění spolumajitele Josefa Hrušky, který pro ubytované klienty osobně vaří dohodnuté menu a realizuje hostiny včetně svatebních. Jeho práci můžete sledovat přímo přes pult a sami se tak přesvědčit o kvalitě surovin, postupu a třeba se i něco dozvědět od kuchaře s mnoholetou praxí z pražských restaurací jako Clementinum nebo restaurant Vltavín a z Itálie, kde působil v rámci české a italské Slow Food organizace například v restauraci La Subida.

Nejlepší kuchař

O tom, jak se daří uspokojit chuťové pohárky našich hostů jsme se přesvědčili v řadě získaných hodnocení, kterých si nesmírně vážíme (viz. převážně recenze na booking.com) a naposledy také v podobě vyrobené medaile od účastníků polymerového kurzu 🙂

Přesvědčte se i Vy – stačí nám zavolat a domluvit se. Budeme se těšit.

Hubertova jízda ve Vrchovině

Zpřízněná Stáj Dorián již tradičně u nás organizuje Hubertovu jízdu a i letos se tato akce opravdu povedla. Více než 30 přihlášených jezdců nabídlo krásnou podívanou a atraktivní zážitek. Počasí vyšlo na jedničku, takže si den užili nejen sami jockeyové a jejich čtyřnozí miláčkové, ale i my, co se díváme na svět z trávníku :-). Večerní společné posezení s živou hudbou pak bylo super tečkou za sobotní celodenní akcí.

Tip na svatební hostinu

Kromě setkání spolužáků, oslav jubileí nebo letní rodinné dovolené pro Vás  můžeme zorganizovat velkou nebo naopak komorní svatební hostinu spolu se zajištěním komfortního ubytování.

A pokud chcete něco originálního – tady máte nápad, který realizovali hosté na poslední takové akci – únos nevěsty letadlem díky provozu místního letiště Hodkovice nad Mohelkou). A výkupné ženicha? pronájem druhého letounu s výletem nad krajinou 🙂