Category Archives: Fotografie

Jarní prázdniny ve Vrchovině

Termíny prázdnin si už školáci přinesli domů. Plánujete, kde je společně strávíte? Co třeba ve Vrchovině? Po vydatné snídani můžete vyrazit několika směry a vždy dojedete na lyže. Nebo si můžete zaběžkovat v přírodě nebo prostě jen být na čerstvém vzduchu. A při nepřízni počasí vyrazit např. do libereckého aqua parku Babylon, IQlandie, DINO parku a dalších atrakcí, které jsou v okolí. Zámek Sychrov jako jeden z mála má otevřeno celoročně!  Odpoledne pro Vás bude přichystaná svačina a roztopeno v krbových kamnech a večer v rámci polopenze 3 chodové menu. Sortiment nápojů pak doplníme svařáčkem a grogem s pořádnou dávkou citronu.

Areál Obří sud – 12 km (17 min)

Všesportovní areál Obří sud je určen zejména pro rodiny s dětmi, které zde celoročně najdou bohaté možnosti vyžití.Areál se nachází v nadmořské výšce cca 650 m n. m. a jeho vrchol je součástí přírodního parku Ještěd. Je zde trubková bobová dráha, která se se svou délkou 1100 m stala nejdelší bobovou dráhou v České republice. Dále je zde moderní čtyřsedačková lanová dráha dlouhá 800 m. Na ni navazuje modrá sjezdová trať o délce 900 m, snowpark pro lyžaře a snowboardisty a dětská sjezdovka s provázkovým vlekem. Sjezdové tratě jsou technicky zasněžovány a nabízejí i noční lyžování.

Ski areál Ještěd – 25 km (30 min)

Celková délka sjezdařských tratí: 9,2 kilometrů
Nadmořská výška: 540 až 1000 metrů
Počet lanovek: 2 čtyřsedačkové, 1 dvousedačková, 1 kabinová lanovka (pro 38 osob)
Počet vleků: 5
Noční lyžování

Harrachov – 44 km (50 min)

Lyžařské sjezdovky, které provozuje Sportovní areál Harrachov a.s. jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Pro příznivce běhu na lyžích je udržováno několik běžeckých tratí. Harrachov, jako jedno z mála krkonošských zimních středisek, umožňuje také na všechny sjezdovky přístup snowboardistům, kteří mohou zároveň využívat všechny lanové dráhy a vleky. Je zde lyžařská školyčka, muzeum lyží, snow park a další tradiční zimní vyžití.

 

Výlet na zámek

Ještě jsme v tipech na výlet nezmínili zámek Sychrov, který je svou vzdáleností od Relax Zone a širokou škálou vlastních aktivit výborným cílem na dopolední nebo odpolední výpravu bez ohledu na počasí. Věřte, že na zámku a v jeho krásné zahradě je vždycky co vidět.

Například tento víkend vůbec nevadilo, že byla mlha hustá tak, že by se dala krájet. V zámecké zahradě bylo plno stánků, k vidění řemeslná výroba, lukostřelci tam předváděli své umění a po celé zahradě byla stanoviště, kde si děti mohly vystřelit na makety zvířat z luku a cítit se tak chvíli jako opravdoví lovci. U východu pak dostaly památeční diplnom se svým jménem.

Přijeďte zrelaxovat k nám do Vrchoviny a zpestřete si pobyt návštěvou malebného zámku Sychrov. Vyplatí se sledovat, co se na zámku děje 🙂

 

Hubertova jízda ve Vrchovině

Zpřízněná Stáj Dorián již tradičně u nás organizuje Hubertovu jízdu a i letos se tato akce opravdu povedla. Více než 30 přihlášených jezdců nabídlo krásnou podívanou a atraktivní zážitek. Počasí vyšlo na jedničku, takže si den užili nejen sami jockeyové a jejich čtyřnozí miláčkové, ale i my, co se díváme na svět z trávníku :-). Večerní společné posezení s živou hudbou pak bylo super tečkou za sobotní celodenní akcí.

Tip na svatební hostinu

Kromě setkání spolužáků, oslav jubileí nebo letní rodinné dovolené pro Vás  můžeme zorganizovat velkou nebo naopak komorní svatební hostinu spolu se zajištěním komfortního ubytování.

A pokud chcete něco originálního – tady máte nápad, který realizovali hosté na poslední takové akci – únos nevěsty letadlem díky provozu místního letiště Hodkovice nad Mohelkou). A výkupné ženicha? pronájem druhého letounu s výletem nad krajinou 🙂

 

Centrum Vrchoviny

Centrální náměstíčko naší malé obce Vrchovina, ležící 420m nad mořem, tvoří 7 urostlých lip, které dávají příjemný stín. Tomuto místu dominuje stará hasičská zbrojnice se zvonicí, boží muka a stará kašna.

Rozcestníky Vám pomohou zorientovat se při Vašich výletech do okolí, ať už pěšky nebo na kole (vedou tudy 2 cyklo stezky).

Toto místo se starými roubenkami dodává Vrchovině kouzlo starých časů. Přijeďte se podívat.