Category Archives: Památky

Výstava dřevěných plastik v atriu zámku Sychrova

Prodejní výstava dřevořezeb z dílny Tomáše Gartnera, která nese název Výstava emocí. Budete moci shlédnout dřevěné plastiky, které pomocí jednotlivých gest – sklonem hlavy, ruky, natočením těla či doplňkem dává návštěvníkovi možnost rozpoznat emoce, které jednotlivá skulptura sděluje.

  • 1. 6. 2017–30. 9. 2017
  • 9.00–16.00

Zámek Sychrov – hlavní akce pro rok 2016

Jelikož se nacházíme v sousedství státního zámku Sychrov (cca 3 km krásné procházky přírodou), přinášíme Vám přehled hlavních akcí, které zámek pro rok 2016 připravil.

Budeme rádi, pokud Vás program zaujme a stane se inspirací ke strávení volného času i u nás.

23. 1. Masopust – letos již šestý ročník tradičního masopustního veselí a dobrého jídla odehrávající se v zámeckém parku po celý den
 19. 3. + 20. 3. Velikonoční trhy – zábava ve svátečním duchu jarních svátků  na čestném dvoře zámku od 9:00 do 16:00
9. 4. + 10. 4. Pohádkové prohlídky – pro ty, kdo mají rádi pohádky nejen v televizi. Nechte se vtáhnout do děje příběhu přímo v pohádkově laděném místě zámeckých pokojů.

Prodej pouze přes www.e-vstupenka.cz

23. 4. Setkání veteránů 1 US Car – v zámeckém parku od 10:00 do 16:00
  7. 5. + 8. 5. VI. Svatební dny na zámku Sychrov – čeká Vás Váš velký den? A chcete mít na něj ty nejhezčí vzpomínky? Tak co třeba svatba na zámku? Abyste věděli a viděli, jak to vypadá a co všechno Vám můžeme zajistit, přijeďte se podívat od 9:00 do 16:00 do celého areálu zámku a parku. 
28. 5. + 29. 5. Pohádkový park pro děti – v tyto dny se zámecký park promění v místo, kde se děti doslova vyřádí při plnění soutěžních úkolů.

Za odměnu pak čeká na každého dětského účastníka dárek a ještě překvapení navíc… 

4. 6.

 

Zahajovací koncert 61. ročníku Dvořákova festivalu
  19. 6. Velká módní show – historické spodní a noční prádlo versus současné módní trendy a také Salon Dante Jičín Začátek ve 14:30
 20. 8  Skotské hry – již 16. ročník tradiční zábavy v duchu nejen skotském – zámecký park se promění v místo, které Vás okouzlí
24. 9. Knížecí lov na Sychrově – trochu aristokratické zábavy v zámeckém parku
 1. 10.  Slavnost jablka – žehnání úrody, soutěže, kreativní dílny pro děti, farmářské trhy, kapely – to vše od 10:00 až do nočních hodin
15. 10. Velká módní show – jak navázala móda našich předků na současné módní trendy? Autorská tvorba. Začátek ve 14:30
 28. 10 + 29. 10. + 30. 10. Pohádkové prohlídky – opět zábava pro malé i velké milovníky pohádkových příběhů – nechte se vtáhnout do děje.

Prodej pouze přes www.e-vstupenka.cz

 19. 11. + 20. 11. Pohádkové prohlídky – tentokrát Vás čeká premiéra nové pohádky! A chcete vědět jaké? Tak přijeďte na zámek Sychrov.

Prodej pouze přes www.e-vstupenka.cz 

26. 11. + 27. 11. Vánoční trhy – čestný dvůr zámku se promění od 9:00 do 16:00 v místo, kde na Vás dýchne vánoční atmosféra adventního času
 26. 12. Vánoční koncert – v zámecké galerii se od 16:00 můžete nechat unášet vánočními tóny

Více informací na www.zamek-sychrov.cz.  Změna programu vyhrazena!

Výlet na zámek

Ještě jsme v tipech na výlet nezmínili zámek Sychrov, který je svou vzdáleností od Relax Zone a širokou škálou vlastních aktivit výborným cílem na dopolední nebo odpolední výpravu bez ohledu na počasí. Věřte, že na zámku a v jeho krásné zahradě je vždycky co vidět.

Například tento víkend vůbec nevadilo, že byla mlha hustá tak, že by se dala krájet. V zámecké zahradě bylo plno stánků, k vidění řemeslná výroba, lukostřelci tam předváděli své umění a po celé zahradě byla stanoviště, kde si děti mohly vystřelit na makety zvířat z luku a cítit se tak chvíli jako opravdoví lovci. U východu pak dostaly památeční diplnom se svým jménem.

Přijeďte zrelaxovat k nám do Vrchoviny a zpestřete si pobyt návštěvou malebného zámku Sychrov. Vyplatí se sledovat, co se na zámku děje 🙂

 

Centrum Vrchoviny

Centrální náměstíčko naší malé obce Vrchovina, ležící 420m nad mořem, tvoří 7 urostlých lip, které dávají příjemný stín. Tomuto místu dominuje stará hasičská zbrojnice se zvonicí, boží muka a stará kašna.

Rozcestníky Vám pomohou zorientovat se při Vašich výletech do okolí, ať už pěšky nebo na kole (vedou tudy 2 cyklo stezky).

Toto místo se starými roubenkami dodává Vrchovině kouzlo starých časů. Přijeďte se podívat.

 

180 let výročí křížku před naším domem

Tato Boží muka připomínají tragickou událost. Představují památku na jedinou dceru Josefa Šulce z čp. 15, která se utopila. Na přední straně je citace z evangelia sv. Matouše a kříž byl vystavěn v roce 1834. Ve vrcholu na kříži byl ztvárněn ukřižovaný Ježíš Kristus formou malby na plechu. Pravděpodobně je dílem Jana Zemana ze Žernova. Byl posvěcen o rok později 7. dubna českodubským děkanem Janem Pažoutem a dnes tomu je tedy přesně 180 let.